Kamienice – opowieści, które łączą – przedsprzedaż

Podziel się


 Kamienice. Wrocławskie opowieści, które łączą – trzecia część opowieści o Wrocławiu i jego mieszkańcach niebawem trafi do księgarń. Ale już dziś można zamówić ją wraz z dedykacją w przedsprzedaży!

Po Kamienicach. Opowieściach mieszkańców wrocławskich domów – o powojennych mieszkańcach, Kamienicach. Opowieściach przedwojennych mieszkańców Wrocławia – o mieszkańcach przedwojennych, czas na Kamienice. Wrocławskie opowieści, które łączą. Ta część bogato zdobionego albumu zawierającego wzruszające historie, będzie mostem. Przeniesie Państwa do przedwojennego Wrocławia, by móc mówić o mieście powojennym.

W jaki sposób?
Kamienicach znajdą Państwo historie osób, które po wojnie zostały we Wrocławiu, historie rodzin, które spotkały się w jednym domu, mieszkańców powojennych i przedwojennych. Sporo tym razem tajemnic i poszukiwań.

Są także opowieści o poszukiwaniu i akceptacji swoich korzeni. Wspaniale o tym opowiada syn Niemca i Polki. Poznają Państwo wnuczkę Polki i Niemca, przedwojennych mieszkańców Wrocławia, która mieszka w domu kupionym przez dziadków w 1936 roku!

 – Mamy jeszcze łóżka dziadków. Śpimy na nich dalej. Jest obraz pradziadka Moritza. Tu jest taki oszklony balkon – Wiesława Głąb prowadzi mnie przez pokój – na którym dziadkowie siadywali przy stoliku, pili kawę. Babcia miała czas, podawała ładnie. I ja teraz coraz częściej myślę, siedząc w ogrodzie: Boże, ile tu ludzi siedziało! Ile ten dom widział!

Zobaczą Państwo to łóżko. I ogród. Zdjęcia do tej publikacji znów przygotował fotograf architektury Maciej Lulko. Tym razem po fotografie jechał również do Warszawy. Będą też wspaniałe powojenne zdjęcia i przedwojenne projekty domów podarowane do publikacji przez wrocławskie muzea: Miejskie i Architektury. Prawdziwe perełki!
 Kamienice. Wrocławskie opowieści, które łączą to książka obszerniejsza, bo zawierająca 13 rozdziałów, poprzednie miały ich po 12. Ale i bohaterów będzie znacznie więcej, skoro pojawią się przedwojenni i powojenni mieszkańcy jednej willi lub kamienicy.Także ze względu na obszerność, chociaż nie tylko, bo największy wpływ ma cena papieru, ta część „Kamienic” kosztować będzie 70 złotych.

Książka trafi do regularnej sprzedaży 6.grudnia.  (Może nawet chwileczkę wcześniej.)
Ale już od dziś mogą Państwo zamówić Kamienice 3 przez internet. Razem z dedykację i kokardą, oczywiście (przecież to już nasza tradycja).

UWAGA – by zadbać o komfort zamówienia, a przede wszystkim o terminowe dostarczenie przesyłki – obsługą tym razem zajmie się wrocławska księgarnia „Podróżnik”. Dlatego bardzo proszę zamówienia składać wyłącznie poprzez jej stronę internetową. I to na stronie znajdą Państwo odpowiednie okienko do wpisania dedykacji.

Tutaj kupią Państwo Kamienice 3 ( w dodatku w dobrej cenie)

Książki będziemy wysyłać 3.grudnia (do paczkomatów za darmo!). Mamy nadzieję, że 6.grudnia trafią do Państwa. Można wybrać także płatną przesyłkę kurierską.
Ale będą je mogli Państwo również, pięknie przystrojone, odebrać w Podróżniku, we Wrocławiu, przy Wita Stwosza 19/20, od 4. grudnia.

KAMIENICE 3  wnętrze 2.jpg

Mam nadzieję, że przynajmniej w połowie udzieli się Państwu moje dzisiejsze podekscytowanie. Dobrego tygodnia! 
Proszę dbać o siebie i zdrowie bliskich.
Joanna Mielewczyk

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *